Marker Groupe Logo

Marker Influencer

Marker Influencer ile markanızı akılda kalıcı hale getirin.

Influencer kelimesi “etkileyici” anlamına gelir ve reklam dünyasının yeni terimleri arasında çoktan yerini almıştır. Influencer’lar, pazarlama dünyasında belli bir hedef kitleye ulaşabilen, bu kitlenin onayından geçmiş, genelde attığı her adımı takip edilen kişilerdir. Influencer’ların gezdiği yerler, kullandığı ürünler, giydiği kıyafetler ve daha birçok konu sosyal medya takipçileri tarafından oldukça ilgi görür

Son yıllarda pazarlama alanında yapılan araştırma sonuçlarının da bize gösterdiği internet kullanıcılarının geleneksel reklam yöntemleri yerine dijital reklam modellerine çok daha fazla ilgi duyduğudur.

Neden Influencer Pazarlama?

Influencer pazarlama yapmak markalar için sadakat oluşturmayı kolaylaştırır.

Influencer’ların ürününüz ile ilgili kişisel deneyimlerini aktarmaları sonucu, tüketicilerin markaya olan bağlılıkları sağlamlaşır.

Potansiyel müşteri kitlesine Influencer’lar aracılığı ile ulaşılır, satın alma davranışları etkilenir ve nihai alıcılara dönüşmeleri sağlanır.

Marka bilinirliği ve satış oranları ağızdan ağıza pazarlamanın da etkisiyle hızlı şekilde yükselir.

Influencer Pazarlamanın Önemi

Dijital mecraların ve Influencer pazarlamanın önemini daha erken fark eden markalar, makro ve mikro Influencer iş birlikleri ile doğru hedef kitleye ulaşarak reklam alanlarını genişletmektedir.

Marker Influencer olarak Instagram, YouTube, Facebook, Twitter ve online içerik mecraları özelinde yapmış olduğumuz Blogger, YouTuber ve Celebrity Influencer pazarlama stratejilerimizi sektör bazlı markanız için planlıyor ve hayata geçiriyoruz.

Hangi Sektörlerde Influencer İş Birlikleri Yapıyoruz?

FMCG, Otomotiv, Hızlı Tüketim, Küçük Ev Aletleri, Kozmetik ve Kişisel Bakım, Tekstil ve Giyim, Medikal Estetik ve daha birçok alanda mekan, ürün ve markadan gelen diğer talepler doğrultusunda influencer, celebrity iş birlikleri gerçekleştiriyoruz.

Markanız için Influencer pazarlaması yapmak istiyor ama nereden başlayacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız “ Influencer pazarlama “ ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruya yanıt alabileceğiniz ekibimiz ile tanışın. Formu doldurun ekibimiz sizinle iletişime geçsin.